Loading color scheme

Bělení zubů

Zářivý, bílý, a především zdraví úsměv je v posledních letech značkou prestiže. Žloutnutí zubů může být ovlivněno genetickou výbavou, ale zásadní pro odstín našich zubů má také životospráva, tedy strava nebo kouření.

Pomocí účinné, moderní metody dokážeme váš úsměv rozzářit. Takovou metodou je také bělení zubů.
Finální podoba bělených zubů záleží na mnoha faktorech. Hlavní je, v jaké aktuální kondici jsou pacientovi zuby. Nejpomaleji dochází k bělení zubů u kuřáků a pacientů, kteří užívají tetracyklinová antibiotika.

Bělení zubů probíhá pod dohledem profesionálů, po aplikaci zubní hygieny a případného odstranění zubních kazů.

Jaké jsou metody bělení zubů

    • Ordinační bělení zubů

Bělení zubů je prováděno přímo v zubní ordinaci. Trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny a zaručuje okamžitý a viditelný výsledek. Aplikaci provádí dentální hygienistka nebo zubní lékař. V první řadě se musí důkladně očistit zuby leštící pastou na rotačním kartáčku. Následuje izolace dásní pomocí speciálního gelu, který dásně ochrání. Dalším krokem je nanesení bělícího gelu na zuby, který po několika minutách opláchneme vodou a tento postup několikrát opakujeme. Posledním krokem aplikace je fluoridizace zubů.

 

 

    • Domácí bělení

V případě domácího bělení, je postup o něco složitější. Při první návštěvě vyhotovíme otisky obou čelistí. Díky otiskům nám připraví v zubní laboratoři nosiče.

Při další návštěvě dostane pacient vyhotovené nosiče společně s bělící látkou ve stříkačkách. Nosiče s gelem se vkládají do úst během dne nebo přes noc. Bělení pomocí nosičů s gelem trvá několik dní, vše záleží na původní barvě zubů.

Před samotnou aplikací je nutné zuby důkladně vyčistit zuby, včetně mezizubních prostorů pomocí mezizubních kartáčků nebo nitě. Při aplikaci gelu platí, že méně je více. V případě, že gel z nosiče vyteče, pak je nutné okamžitě gel odstranit, protože by mohlo dojít k poškození dásní.

Následující 3 dny po ukončení bělení musí pacient dodržovat tzv. bílou dietu. Nesmí pít kávu, černý čaj, červené víno a jiné barvené nápoje, nesmí kouřit ani konzumovat potraviny s pigmenty jako je kečup, červená paprika, mrkev a další.

Domácí bělení zubů je oproti ordinačnímu pomalejší a vyžaduje opakování 1-2 dny za měsíc. Je však efektivnější a levnější variantou bělení zubů.

Spolupráce se zubními laboratořemi

Pro naše pacienty chceme to nejlepší, proto spolupracujeme se zubními laboratořemi DEntix, laboratoř Pavel Nesvadba nebo laboratoř Jana Sehnalová. Spoléháme na profesionalitu a maximální komfort.