Loading color scheme

Když vlastní zuby nestačí, pomohou zubní implantáty

zubní implantáty

Již nejsou vaše zuby tím, čím bývaly? Pomohou vám zubní implantáty, kterými můžete nahradit jeden zub, několik zubů i celou bezzubou čelist.

Zubní implantáty mají celou řadu zásadních výhod, jedinou nevýhodou je, že pacient musí podstoupit menší operaci.

Představte si malý šroubek, na kterém sedí vymodelovaný zub. Implantát je vyroben z titanu nebo slitin titanu. Zubní implantát je zaveden do kosti, tam kde již není funkční váš zub. Vznikne tak plnohodnotná a funkční náhrada za váš zub.

Proč zvolit implantát a ne protézu

Každého pacienta zajímají především výhody implantátů oproti klasickému řešení, kterými jsou můstek a snímatelná náhrada. Výhod je nesrovnatelně více než u levnějších variant. Hlavní výhodou je, že oproti můstku, není potřeba brousit okolní zdravé zuby. Také ústní hygiena je o mnoho jednodušší než u můstků. A pomyslnou třešničkou na dortu je také estetika implantátu, který vypadá jako přirozený zub.

Jak probíhá aplikace implantátu

    • Základní vyšetření

V první řadě je nutné posoudit, zda je vhodné použití právě implantátu, a ne můstku nebo protézy. Následně je důležité opravit ostatní zuby, odstranit zubní kazy i zubní kámen a také uzdravit případné záněty dásní.

    • Předoperační vyšetření

Základem je, aby byl pacient před zákrokem zdráv. Ať už je operace prováděna v celkové či částečné anestezii, je potřeba zajistit předoperační vyšetření. V případě některých nemocí jako jsou chronická onemocnění dostanete od lékaře preventivně antibiotika.

    • Samotný zákrok

V místě, kde bude uložen implantát, je nutné odklopit slizniční lalok a obnažit čelistní kost. Do obnažené kosti pak lékař vyvrtá otvor, kam bude zubní implantát zaveden. Po usazení implantátu lékař ránu zašije. V průběhu jedné operace je možné vložit až osm implantátů.

Co vás čeká po zákroku

Počítejte s klidovým režimem v den operace. Počítejte také s otokem tváře, který je potřeba chladit i během následujícího dne. V prvních třech dnech není vhodné čistit v okolí rány zuby a následně je nutné čistit opravdu opatrně. Vhodné je také vyplachovat ústní dutinu ústní vodou. Bolest můžete tlumit dostupnými analgetiky. Po zahojení rány je na implantát našroubována zubní korunka.